Kumus kõneldakse minikleidi ajaloost!

11. detsember 2012 |  postitas Britt  |  Mood, Uudised

Kolmapäeval, 12. detsembril kell 18 kutsub Kumu kunstimuuseum kõiki huvilisi ekskursioonile “Minikleit” näitusel “Mood ja külm sõda” kuraator Eha Komissarovi juhtimisel. Ringkäigul räägitakse minikleidi ajaloost ja tulevikust ning heidetakse kiire pilk geomeetrilise kunsti triumfile 1960. aastate teisel poolel.

 “1964. aastal võtsid minimoe üksteisest sõltumatult kasutusele inglanna Mary Quant ja prantsuse moekunstnik André Courrèges, kellega liitus kohe hulga nimesid,” räägib Eha Komissarov. “Disainiäri omanikuna Londoni King’s Roadil tegi Mary Quant minimoe kuulsaks ning André Courrèges lisas sellele futuristlikku glamuuri ja kosmose salapära, mis assotseerus inimese esimeste sammudega Kuul. Paari aasta pärast valitses minimood kogu maailmas ja Eesti NSVs hoolitses selle leviku eest ajakiri Siluett.”

 Mary Quant oli ka uue tegumoe nime autor – kleidimood ristiti Briti automargi Mini järgi, mida Londonis kõik armastasid. Üks uue moe enamtuntud taustategureid on ka 1960. aastate kõrgtehnoloogia, mille abil sai suhteliselt odavalt toota tihedat riidekangast, millist lühike mood hädasti vajas.

 KA näitusel “Mood ja külm sõda” saab näha üht André Courrègesi moedisaini näidet ning fotosid teemal kosmos ja mood.

 Näitus “Mood ja külm sõda” on Kumu kunstimuuseumis avatud 20. jaanuarini 2013.

Mood ja Külm sõda

Bookmark and Share
 


Sinu arvamus?

Kommentaaride avaldamine võtab pisut aega, toimetaja vaatab need enne läbi.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes