Hei kõik uue aprilli MOODi ootuses vaevlejad :)

19. märts 2010 |  postitas Britt  |  Briti moeblogi

Riidehunnikud ootavad pildistamist

Tulevasse aprilli numbrisse tegin Stiilinõuande rubriiki koos ühe laheda moeblogija Anni Jürgensoniga. Tüdrukul on kaugeleaimatavalt hea stiilitaju ning seda on märganud ka Teen Vogue toimetus, kes ristisid ta ühel päeval tiitliga „Girl of the week“.

Niisiis… siin on meie külalis-stilist Anni enda muljed ja mõned fotoklõpsud.

„Päev algas hommikul poodides ringi vaatamisega. Palju poode, vähe aega. Muidugi peab enne juba mingi visioon peas olema – niisama ei saa mööda poode tormata ja haarata kaasa kõike, mis vähegi meeldib. Riideid on igal pool nii palju – ühed ilusamad kui teised või siis just… igavamad. Selles kõiges oli mul lihtne pea kaotada, oli raske kusagilt alustada.

Riided erinevatest poodidest

Kui saabus aeg stuudiosse minna, oli mul seitsmest vajalikult komplektist koos ainult neli. Minuni jõudsid esimesed märgid, et stilisti töö pole üldse nii lihtne. Panna kokku lühikese aja jooksul seitse komplekti, sealjuures kombineerides riideid erinevatest poodidest… Kunagi ei või ju teada, kas leiad järgmisest poest, just selle asja, mida vajad!

Väga palju riideid pildistamiseks

Ma ei ole vist kunagi varem nii palju poekotte korraga käes hoidnud, peaaegu oleksin juba unustanud fakti, et ma ei saa neid kõiki riideid endale, vaid need on kõigest pildistamise jaoks laenutatud. Kurb. Okei, sellist suurt hunnikut riideid ei oleks mul nagunii olnud ruumi kuhugi ära mahutada.

Pildistamist oli mul väga põnev jälgida, juba Laura ja Briti stuudio oli vaatamisväärsus omaette ;)

Briti ja Laura stuudio

Tegelikult on selline toodete pildistamine vist üsna igav ja tavaline tegevus, kuna see kordub iga kuu. Tuleb jälgida, et riided mannekeenil kenasti seljas istuksid ja hinnasilte kusagilt paista poleks. Ja lõpuks see kõige lõbusam töö – kõik brändid, poed ja hinnad üles kirjutada, õnneks mina seekord sellest vaevast pääsesin ;)

Igal juhul oli see minu jaoks üks väga põnev päev. Nüüd mõtlen igakord ajakirjas moeseeriad vaadates, kui palju tööd ja vaeva selle nimel nähtud on.“

Anni Jürgensoni moeblogi leiad aadressilt stylehurricane.blogspot.com

Bookmark and Share

Muutumismäng

25. veebruar 2010 |  postitas Britt  |  Briti moeblogi

Huumoriga rikastatud supermüts

Et lumetuisuseid päevi ja trennist või kosmeetikust naasmisi talutavamaks muuta, võite katsetada Põhjamaa inimestele mõeldud spetsvarustust. See huumoriga rikastatud supermüts sobib hästi neile, kes on meie kliima jaoks liialt õrna põsenahaga, püüavad varjata oma identiteeti või siis lihtsalt häbenevad oma näolappi.

Pikachu müts

Kudumisel ja fantaasial puuduvad piirid

Kuna kudumisel ja fantaasial (vähemalt piltide järgi otsustades) puuduvad piirid, võtke seda kui võimalust muutuda ühel jahedal päeval ükskõik kelleks (see on umbes nagu kootud versioon telesarjast Extreme Makeover) trotsides ühtlasi gripiaevastusi ja külmanäpistust.

Bookmark and Share

Ood Snoobile!

22. veebruar 2010 |  postitas Britt  |  Briti moeblogi

Mulle meeldivad väga sellised kauplused, kus osatakse olla nutikalt osavõtlikud ja aktiivsed ka mingil muul moel peale müümise. S’NOB on üks sedarorti pood. Kui me veebruarikuu moeseeriat karmides miinuskraadides ning pimedatel öötundidel üles pildistasime siis võtsid snoobid meie tiimi oma sooja tiiva alla ja pakkusid meile kohta meigi tegemiseks ja komplektide vahetuseks. See oli väga mõnus.

Nüüd aga otsustas S’NOBi tiim poe laojääkide saatuse ja hea haldja kombel leiti, et need on mõttekas jagada EKA tudengitele. Noored ja andekad teevad nendega simsalabim ning alates 1. märtsist tõstetakse tehtud tööd vaateaknale kõigile nägemiseks ja imetlemiseks. Ja alates 21. märtsist, pärast näitust, kui midagi meeldima hakkab, on võimalus neid ümberdisainitud asju ka endale osta!

Disainerid on muide Katarina Kaubi, Triinu Jõhve, Maris Pill, Liisa Pähk, Anna Aksionova, Sille Sarapuu ja Margaret Kodusaar.

Bookmark and Share

Ise oled stilist!

25. jaanuar 2010 |  postitas Britt  |  Briti moeblogi

Ise oled stilist

Tere moodsad! Võib-olla mäletate 1995. aastal valminud teismeliste lemmikfilmi “Clueless” peaosas Alicia Silverstone’iga? Peategelane Cher oli seal tõeline fashionista, kes Beverly Hillsi rikka pere võsuna omas vinget arvutiprogrammi, mis sobitas ekraanil kokku tema rõivaesemeid ja andis seejuures kahesugust nõu – “match” või “mismatch”, vaata sekund 1:35


See süsteem tundus tol ajal eriti äge ja samas ka natuke naeruväärne, sest kes küll viitsiks omale arvutis rõivaid valida? Päriselus on ikka parem. Aga nüüd, 15 aastat hiljem leian ma end ikkagi nukkudega mängimas.

Minu uus lemmiksait on Polyvore ja see on maailm, kuhu võivad kõik suured ja väikesed moearmastajad ära kaduda. Seal saab katsetada erinevaid stiile ja surfata lõpmatutes kingade, seelikute, kleitide kataloogides. Juurde võid valida sobivat taustamaterjali ja kujunduselemente või isegi muusikat.

Vaadata saab teiste loodud stilistikaid ning luua ise oma maailmu… Umbes selliseid, nagu ma näiteks selle teksti juurde siia koostasin..

Proovige järele!

Bookmark and Share

2D-3D-4D Unistused

4. jaanuar 2010 |  postitas Britt  |  Briti moeblogi

Detsembri lõpp ja jaanuari algus on üsna kirju periood, kuhu mahub palju koosolemisi, pidustusi, söömist-joomist. Seejärel võtame veidi aega enese jaoks, teeme kokkuvõtteid möödunust ning anname lubadusi.

Optimistlikumaid meist kannab edasi usk. Küünilisemad pilluvad lubadusi teadmisega, et need on nagu heeliumiga täietud õhupallid, mida saab taevasse lüüa ükskõik kui toore jõuga ja varem või hiljem tõmbab maa nad gravitatsioonijõuga kindlalt enda poole. Paljud ainult mõtlevad oma lubadustele. Tõsi, mõte ON energia. See on justkui tellimus, mille vormistad oma peas ning lased seejärel kuhugi kosmosesse hõljuma…

Mõni jälle kirjutab oma lubadused üles. Pidavat olema veelgi tõhusam meetod – nii on sul võimalik oma eesmärkidel silm peal hoida.

Kuid eksisteerib ka võimalus oma lubadustele poolele teele vastu tulla ja neid juba päriselt ette näha. Hiljuti jõudis kinodesse üks erakordselt fantaasiaküllane meistriteos, James Cameroni lavastatud “Avatar”. Teadagi ei ole sellist ulme-maailma võimalik reaalsuseks muuta ilma illustratsioonideta. Ning olgu tegu mistahes filmiga – me vajame alati kunstnikku, illustraatorit, animaatorit, kes aitaks tulevastele kaadritele anda reaalse kuju.

Briti moeblogi illustratsioon

Iga inimene on oma elu kunstnik. “Ma ei oska joonistada”, mõtlete? Pole hullu. Ma usun, et ainuüksi valides oma ellu õigeid pilte ja sõnu, astute esimesed sammud soovitud maailma suunas.

Koguge neid infokilde prohvetlikul kombel ning kinnitage need oma külmkapi uksele, riidekapi seinale või kleepige märkmikku. Illustreerige oma unistusi, et neid elavamaks ja reaalsemaks muuta. Ning ärge unustage, et meie ajakirja leheküljed on teie ees alati avatud. Ka väljalõikamisteks, voltimiseks või kleepimiseks.

Loodame, et uuel aastal leiate ajakirjast MOOD rohkelt värvilist inspiratsiooni, et oma ilusat tulevikku veelgi paremini ette kujutada!

Head ja MOODsat Uut Aastat!

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes