Kuldnõela ja Hõbenõela võitjad selguvad neljapäeval

21. oktoober 2014 |  postitas Kadi  |  Uudised
tfw3-antonio-31-898x600

Kuldnõel 2013 võitja Antonio

Kuueteistkümnendat korda välja antav moedisaini auhind Kuldnõel antakse üle Tallinn Fashion Weeki ajal Salme kultuurikeskuses 23. oktoobril kell 21 algaval Kuldnõela galal.

Eesti mainekaima moedisaini auhinnaga Kuldnõel tunnustatakse silmapaistva moelooja järjepidevat tööd vähemalt viie viimase aasta vaates, silmas peetakse kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, lisaks pööratakse tähelepanu ka müügiedule ning ekspordivõimekusele.

Juba teist aastat antakse Kuldnõela kõrval välja Hõbenõel. Hõbenõelaga auhinnatakse julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest moeloojat või kollektsiooni, mis on viimase aasta eredaimaks sähvatuseks meie moetaevas.

Kuldnõela žürii koosseisus on sel aastal Signe Kivi, Kristina Herodes, Kristi Pärn-Valdoja, Edward Köster ja Urmas Väljaots.

Hõbenõela nominentideks on Triinu Pungits, Vassilissa Danavir ja Marit Ilison.
Kuldnõela nominentideks on Lilli Jahilo, Kristina Viirpalu ja Kriss Soonik-Käärmann.

Kuldnõela galal, mida esitleb Kaubamaja, antakse välja ka Moemootori tiitel, millega tunnustatakse Eesti moeelu kõige enam edendanud ettevõtliku inimese tööd.

Bookmark and Share

Tallinn Fashion Weeki foto modell on fotograaf Sigrid Viir

21. oktoober 2014 |  postitas Kadi  |  Uudised

sigrid_tfw
Juba mitmendat korda ei ehi Tallinn Fashion Weeki plakatifotot tavaline modell, vaid märksa mitmekülgsem persoon. Käesoleval aastal on selleks rahvusvaheliselt tunnustatud fotograaf ja kunstnik Sigrid Viir.

Sigrid Viir on kunstiringkondades väga tuttav nimi, kuid laiem avalikkus sai temaga näost näkku tuttavaks käesoleval sügisel, kui Sigrid astus üles Kaubamaja sügiskampaania modellina. See töö ei olnud tal aga sugugi esmakordne, vaid pigem juba edukalt läbitud eluetapp, mida ta vaid väga valitud kordadel ja heade sõprade palvel uuesti külastab.

Sigridit on korduvalt pildistatud ka Aldo Järvsoo loomingus ning ta on olnud Tanel Veenre ehtekollektsioonide muusaks. Aldo Järvsoo räägib: “Tunnen Sigridit juba sellest ajast, kui ta oli umbes 12-aastane ja mina võisin olla heal juhul 16. Sigrid on äärmiselt särav persoon ja teda on lausa lust pildistada. Sama mõjus on ta ka catwalk-modellina ja ma võin üsna kindlalt väita, et ta on olnud vaat et kõikides mu moeetendustes läbi aegade.”

Sigrid on oma töödega fotokunstis pälvinud mitmeid preemiaid, millest mainekamad 2011. aastal saadud Köler Prize ja 2012. aasta Pulse Prize. Ta on rühmituse Visible Solutions liige ning üles astunud kümnetel rühma- ja isikunäitustel. Praegu õpib Sigrid Viir Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas magistrantuuris.

Tallinn Fashion Weekil astub Sigrid Viir traditsiooniliselt üles pühapäevasel After Dark Couture etendusel, kus tuleb esitusele ka Aldo Järvsoo värske looming.

Sigrid Viir Kaubamaja reklaamis

Sigrid Viir Kaubamaja reklaamis

Sigrid Viir Tanel Veenre muusana

Sigrid Viir Tanel Veenre muusana

Bookmark and Share

Peter Copping läheb Oscar de la Renta’sse

16. oktoober 2014 |  postitas Kadi  |  Uudised

peter-copping01
Oscar de la Renta kinnitab – Peter Coppingist saab moemaja uus loovjuht. Coppingi lahkumisest Nina Ricci moemajast on räägitud nädalaid. Nüüd on kindel, et tema uueks töökohaks saab de la Renta moeimpeerium.

„Mul on väga hea meel, et Peter soostus meiega ühinema,“ ütleb de la Renta. „Ta on suur talent, ja lisaks meie jagatud disainitundlikkusele ühendab meid ka sügav uudishimu muu maailma vastu, alates muusikast ja lõpetades arhitektuuri ja aiandusega.“

Bookmark and Share

Gerard Butler Hugo Bossi kampaanias

16. oktoober 2014 |  postitas Kadi  |  Uudised

Ryan Reynolds vs Gerard Butler

Ryan Reynolds vs Gerard Butler

Nüüd, kui Ryan Reynolds ja abikaasa Blake Lively on ametis oma esimese lapse ootamisega, võtab Ryanilt Hugo Bossi reklaamipoisi ameti üle Gerard Butler. Šoti näitleja on Hugo Bossi uue meestelõhna Bottled Collector’s Edition „nägu“. Parfüüm esindab „tänapäeva meest“ – meest, kes defineerib oma edu, ega lase edul end defineerida.

Bränd valis Butleri, sest ta on kirglik, kuid ometi maalähedane, tahumatu, kuid samas ka peen ning tal on tugev side oma emotsioonidega.

„Neile väärtustele truuks jäämine on mulle sama oluline kui elu ise,“ ütleb Butler. „See on osa kasvamisest ja küpsemisest, õppimisest, kuidas olla mees ja mida tähendab olla rüütel ja džentelmen.“

Bookmark and Share

Chanel No.5: behind the scenes

15. oktoober 2014 |  postitas Kadi  |  Uudised

Enne kui täispikk reklaamiklipp meieni jõuab, vaatame, mis toimus Chanel No. 5 parfüümi kampaania võtetel. Peaosas Gisele Bündchen, lavastas Baz Luhrmann.

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes