Maikuu Moodsad Kingid!

22. mai 2015 |  postitas Kadi  |  Uudised

Maikuu rubriigi Moodsad Kingid võitjad on selgunud!

The Body Shop Fuji Green Tea kehakoorija:

Stina Teesaar
Kätlin Valo
Signe Veber

Macadamia Professionali kohevust andev juuksevaht:

Reet Trumm
Imbi Kadajane
Piia Valdmets

Guerlaini tualettvesi La petite Robe noire Eau Fraiche:

Evelyn Kulbas
Eve Ilisson
Marge Tasur

Clarinsi Instant Light Lip Balm Perfector huulepalsam:

Sigrid Ein
Jana Lemberg
Ilona Põldmaa

Palju õnne!
Auhinna kättesaamiseks kirjutage palun aadressile info@ajakirimood.ee

Bookmark and Share

CIRQUE DU SOLEIL tuleb taas Eestisse!

22. mai 2015 |  postitas Kadi  |  Uudised

Family

27. – 31. mail esineb Tallinnas, Saku Suurhallis maailmakuulus CIRQUE DU SOLEIL, kes toob sel korral Eesti publikuni lavastuse nimega QUIDAM.

Character

Erinevalt teistest Cirque du Soleil’ etendustest ei vii Quidam publikut väljamõeldud reaalsusesse, mida asustavad kujuteldavad ja muinasjututegelaskujud, pigem on siin tegemist meie enda pärismaailma uurimisega, kus elavad tavalised inimesed oma tavaliste muredega. Quidam jutustab noorest tütarlapsest nimega Zoé, kes põgeneb oma kujuteldavasse maailma, kus kohtub tegelastega, kes innustavad teda oma hinge vabaks laskma.

Zoe_John_1

Tsirkuseetendusest võtab osa 45 artisti 18 riigist, üle kahe tunni kestvas lavastuses saab publik nautida graatsilisi tasakaaluetteasteid, raskusjõudu eiravat tantsu metallrõnga sees, sümboolse tähendusega esemetega žongleerimiskunsti, virtuoosliku koreograafiaga hüppenöörikava ning elegantseid akrobaatikatrikke. Sealhulgas mitme auhinnaga pärjatud banquine-etteastet, kus viisteist artisti moodustavad erinevaid inimpüramiide, rabades pealtvaatajaid jalust täiuslikus sünkroonis kulgevate liigutustega või nn. Hispaania võrke, kus akrobaadid lendlevad kõrgel lava kohal, üksteise järel või kõik koos sööstes tühjusesse, ainsaks toetuspunktiks vaid keskkoha või pahkluude ümber keerduvad köied.

Cerceaux_1

Nii nagu igas teises Cirque du Soleil’ etenduses, on ka Quidamis suur roll kostüümidel ja omapärasel lavakujunduse – see on esimene lavastus, milles akrobaatide kostüümid meenutavad stiliseeritud kujul argipäevariideid. Kokku on kasutusel kakssada viiskümmend kostüümi, viissada aksessuaari ja kakssada paari kingi.

Rabbit

Target

Aviator

Bookmark and Share

„Absolutely Fabulous“ tuleb kinolinale

22. mai 2015 |  postitas Kadi  |  Uudised

absolutely-fabulous-509bbd1036510

Jennifer Saunders kinnitab, et menukas BBC teleseriaal Absolutely Fabulous jõuab peagi kinolinale. Näitlejatari ja stsenaristi sõnul algavad võtted septembris ning toimuvad peamiselt Londonis, aga ka Lõuna-Prantsusmaal.

Üksikasjadest Saunders rääkida ei taha: „Ei olegi süžeed ja see on ime! Kõik põhilised tegelaskujud ja igaüks, kes selles sarjas olnud on, on olemas. Me oleme põhiliselt Londonis ja aeg-ajalt läheme Lõuna-Prantsusmaale, ma loodan. Ma ootan eelarvet! See võib olla mis iganes. Kui see on suur, läheme Bahamale.“

Saundersil läks stsenaariumi kirjutamisega kiireks, kuna ta oli Dawn Frenchiga poolteist aastat tagasi kihla vedanud, et kui ta sama aasta lõpuks stsenaariumit ei esita, peab ta Frenchile maksma 10 tuhat naelsterlingit. „Aastavahetusel andsin selle talle,“ ütleb Saunders.

Bookmark and Share

Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala tudengite lõpunäitus PINNAALL

18. mai 2015 |  postitas Kadi  |  Uudised
Autor: Viktorija Domarkaite

Autor: Viktorija Domarkaite

16. mail avati Jaani Seegi muuseumi paviljonis Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala bakalaureuse tudengite lõpunäitus PINNAALL, kus on esitatud ehte- ja sepakunsti eriala lõpetajate läbilõige õpingute jooksul tehtud töödest. Eksponeeritud on kontseptuaalne ehe ja sepis. Tööd varieeruvad nii oma suuruses kui ka materjalis – puidust kullani, rauast rediseni.

Autor: Olav Surva

Autor: Olav Surva

Autor: Helen Kristi Loo

Autor: Helen Kristi Loo

Näitusel osalevad: Edgar Volkov, Eveli Ait, Kadi Veesaar, Moonika Kase, Olav Surva, Triin Kukk, Viktorija Domarkaite, Kelly Toode, Elis Ilves, Getter Ziugand, Helen Kristi Loo, Triin Kukk, Miikael Danieljants, Mihkel Kaarma, Andreas Lichfeld.

Autor: Getter Ziugand

Autor: Getter Ziugand

Vaata tiiserit siit:

Näitus jääb avatuks 28. maini.

Bookmark and Share

Kunstiakadeemia tudengid vallutasid Telliskivi veetorni!

18. mai 2015 |  postitas Kadi  |  Uudised

Vallutus

14. mail avati ajaloolises Telliskivi tänava veetornis Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala teise kursuse tudengite näitus JAHT.

Näitusel osalevad oma töödega 13 noort kunstnikku – Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Stig Paju, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Jaan Škerin, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski, Krista Tiiu Koger, Hans Kristian Mänd, Kaur Virkebau – kusjuures jahti ei käsitleta  mitte ainult metsas toimuvana, vaid metafoorina meie teekonnast ja igapäevastest võitlustest. Telliskivi tänava veetorn, mis oma stoilises rahus on Kalamaja ja Pelgulinna piiri valvanud juba aastast 1942, asub Telliskivi Loomelinnaku vahetus läheduses ja on näitusepinnana kasutusel esmakordselt.

Näitus jääb avatuks 28. maini.

Hanna-Maria

Autor: Hanna-Maria Vanaküla

Autor: Jaan Skerin

Autor: Jaan Škerin

Autor: Merlin Meremaa

Autor: Merlin Meremaa

Agnes

Autor: Agnes Veski

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes