Postitused sildiga ‘ehted’

Tanel Veenre värske looming Münchenis

17. märts 2014 |  postitas Kristi  |  Mood

Ehtekunstnik Tanel Veenre avas koos rootsi kolleegi Märta Mattssoniga kaks näitust Münchenis ehtekunsti suurürituse Schmuck raames. Kunstnike looming lähtepunktiks sai palindroom – *keelend, mis on päri- kui ka tagurpidi lugedes täpselt samasugune. Sümmeetrilise peegelduse printsiip läbib nii nende uusimat loomingut, selle esitlusi kui ka omavahelist suhtlust.

Tanel Veenre näitab Münchenis nii uut ehteseeriat kui ka fotosid. Näitusel „SOLOƧ: never odd or even, Part I“ on ligi 30 ehet, milles läbivalt kasutatud materjalina merihobusid. Peamiselt akromaatilistes toonides ehted püüavad rekonstrueerida loodut jäädes ikka inimliku vea piiresse – kas täiuslikku sümmeetriat üldse eksisteeribki?

Näituse teises osas „SOLOƧ: never odd or even, Part II“ on väljas Veenre fotoseeria, kus tavapärased orgaanilised materjalid on asendatud inimkeha osadega. Nendega manipuleerides on ta taasloonud juba olemasolevaid ehteid. Rõhutamaks palindroomse kogemuse totaalsust on loonud Lauri-Dag Tüür spetsiaalse muusikalise tausta näitusele ning sümmeetriaga sõnas mängib saksa poeet Daniel Graziadei.

Palindroomidest inspireeritud näituse järgmised peatused on augustis 2014 Stockholmis galeriis Platina ning jaanuaris 2015 Bangkokis galeriis ATTA.

Tanel Veenre avas oma soolonäituse „Naturesque“ ka 23. veebruaril Ghentis, galeriis Pont&Plas. See näitus jääb avatuks kuni 10. maini 2014.

Schmucki peanäitusele Müncheni messikeskuses on kuraator Jorunn Veiteberg Eestist tänavu valinud osalema Kristi Paabu.

Tanel Veenre, 2014, sõrmus, hõbe, gagaat.

Tanel Veenre, 2014, sõrmus, hõbe, gagaat.

Tanel Veenre, Süda, 2014, pross, puit, merihobud, lehtkuld, hõbe.

Tanel Veenre, Süda, 2014, pross, puit, merihobud, lehtkuld, hõbe.

Tanel Veenre, Palindrome

Tanel Veenre, Palindrome

Näitusevaade Ghentis

Näitusevaade Ghentis

Bookmark and Share

Miranda Kerr on Swarovski uus nägu

14. oktoober 2013 |  postitas Kristi  |  Mood, Uudised

Miranda Kerr on Swarovski uue reklaamikampaania staar. Austraalia supermodelli saab näha ehtebrändi novembris ilmuvas kampaanias.

„Segage Miranda Kerri Inglise aiarooside, Swarovski juveelide, Nick Knighti fotode ja Pharrell Williamsi muusikaga, ja te saate ilu, soojust, jahedust ja ihaldusväärsust,“ teatab Swarovski loovjuht Ronnie Cooke Newhouse.

miranda-kerr-swarovski-behind-the-scenes

Bookmark and Share

Garance Dore Bottega Venta ehtereklaamis

19. november 2012 |  postitas Kadi  |  Mood

Moeblogija Garance Dore, modell Alexandra Richards ja kunstnik Anh Duong kuuluvad Bottega Veneta uue juveelireklaami staaride pikka nimekirja. Kuulsaid moeinimesi pildistas Patrick Demarchelier.

a_4xxa_4x

Bookmark and Share

Georgia May Jagger Vivienne Westwoodi ehtereklaamis

31. oktoober 2012 |  postitas Marta  |  Uudised

Mick Jaggeri ja Jerry Halli võsu Georgia May Jagger on Vivienne Westwoodi uue ehtekollektsiooni Gasinsborough Palladium staar. Jaggerit pildistas Juergen Teller.

Bookmark and Share

Yoko Ono tegi Swarovskile kollektsiooni

31. august 2012 |  postitas Marta  |  Uudised

Yoko Ono

Yoko Ono on disaininud Swarovskile võtmeteemalise ehtekollektsiooni. Võtmed on tema loomingus kesksel kohal 60ndatest saadik.

Swarovski

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes