Postitused sildiga ‘film’

Kirsten Dunst lühifilmis selfie-ajastus

1. oktoober 2014 |  postitas Kristi  |  Seltskond, Uudised

Kirsten Dunst ja ajakiri Vs. tegid lühifilmi sest, kuidas inimesed tänapäeval suhtlevad. Tuleb tuttav ette?

Bookmark and Share

Keira Knightley jälle Coco Mademoiselle’i rollis

19. märts 2014 |  postitas Kärt  |  Seltskond

Keira Knightley näitab end taas müstilise Coco Mademoiselle’i rollis, põgenedes järjekordse imetleja eest. Filmiklipi lavastas Joe Wright. Keira on Coco Mademoiselle’i parfüümi muusa alates 2006. aastast.

Keira räägib selles intervjuus, kuidas reklaamklipi võtted kulgesid. Selgub, et see kõik ei olnud lihtne!

Bookmark and Share

Karl Lagerfeldi järgmine Chaneli film

20. november 2013 |  postitas Kristi  |  Uudised

Karl Lagerfeldil on valminud järjekordne Chaneli film The Return, mis räägib moemaja taasavamisest 1954. aastal. Coco Chaneli rollis on Geraldine Chaplin, kõrvalosades Rupert Everett, Anna Mouglalis ja Lady Amanda Harlech. Film esilinastub Dallases 10. detsembril, vahetult enne Chaneli Paris-Dallas 2013. Metiers d’Art show’d.

The-Return-Geraldine-Chaplin-Olivier-Saillant_1080x720

Bookmark and Share

Prada ja Wes Anderson esitlevad Prada filmi

18. november 2013 |  postitas Egle  |  Mood

Prada ja Wes Anderson esitlevad kolmapäeval Rooma filmifestivalil Prada Classics projekti kolmandat osa, filmi pealkirjaga Castello Cavalcanti, mis viib meid 1955. aastasse Rooma Cinecitta’sse. Peaosas Jason Schwartzmann, kõrvalosas Giada Colagrande.
Anderson peab enne filmi linastumist loengu ning Miuccia Prada korraldab filmi tegijatele samal õhtul restoranis Nino õhtusöögi.

Bookmark and Share

Julianne Moore – ema päriselus ja kinolinal

24. oktoober 2013 |  postitas Kristi  |  Uudised

Kui näitleja Julianne Moore valmistus religioosselt püüdliku ema rolliks 25. oktoobril Eesti kinodes esilinastuvas filmis “Carrie” (mis põhineb Stephen Kingi romaanil – filmi lavastas Kimberly Peirce), võttis ta oma lugemislauale lisaks ka Kingi memuaarid “On Writing”.

 Julianne Moore ja Chloë Grace Moretz mängivad koos õudusfilmi "Carrie" uues versioonis

Julianne Moore ja Chloë Grace Moretz mängivad koos õudusfilmi "Carrie" uues versioonis

Neljakordne Oscari-kandidaat on kinolinal ema korduvalt mänginud. Naise seekord tegelaskuju Margaret White on aga hoopis teist tüüpi ema.

“Ta peaks natuke hirmutav välja nägema,” ütleb Moore. “Ta peaks väga, väga “kastist väljas” välja nägema. Ta peaks välja nägema nagu keegi, kes ei hooli.”

Kui tähtis oli sulle filmiks valmistudes Stephen Kingi romaan?

Meile oli väga tähtis algallika juurde tagasiminek, et selgitada välja, mida Stephen King tegelikult ütles. Olin lugenud tema memuaare “On Writing”, milles ta rääkis, kust ta selle loo jaoks inspiratsiooni sai. Carrie on paeluv ja väga kurb, tume ja huvitav raamat sotsiaalse isolatsiooni mõjudest. Üks tüdrukutest, kes selleks looks inspiratsiooni andis, oli vaesuse tõttu väga tõrjutud. Teine tüdruk oli tõrjutud oma vanemate väga äärmuslike usuliste tõekspidamiste tõttu. Nad mõlemad tõrjuti Stephen Kingi lapsepõlvelinnast välja. Ta ütles, et huvitaval kombel ei elanud kumbki neist väga kaua. Nad olid ühiskonnast nii välja tõrjutud, et see ei lasknud neil elada õnnelikult ja pikalt.

Kas vaatasid Brian De Palma vana filmi?

Ei vaadanud. Olin selle filmi suur fänn ja vaatasin seda, kui see välja tuli. See oli üks mu kõigi aegade lemmikfilme. Aga ei, ma töötasin peamiselt raamatuga, kuigi selles filmis on stseene, mis on kustumatud.

Sinu jumestus selles filmis on kõike muud kui meelitav. Mida mõtlesid, kui esimesi fotosid nägid?

Ma teadsin, milline ma välja näen. See ei häirinud mind. Aga minu tütart kehastanud Chloë Moretzi ema oli naljakas, ta oli mind näinud ainult Margaretina võtetel. Ühel päeval, kui ma oma tavalise meigiga tööle tulin, ütles ta: “Püha jumal! Sa näed nii ilus välja!” See ajas mind naerma. Margareti look on hea. See mõjub. Ta peab väga, väga “kastist väljas” välja nägema. Ta peab välja nägema nagu keegi, kes ei hooli. Ta peab natuke hirmus välja nägema.

Julianne Moore filmis "Carrie".

Julianne Moore filmis "Carrie".

Sinu tegelaskuju jaoks räägib film peaaegu täielikult ainult suhtest tütrega.

Jah, Carrie on ainus, kellega minu tegelaskujul on mingit sorti suhe, ja see suhe on täiesti fundamentaalne. Meil Chloëga oli suurepärane koos töötada. Me õppisime teineteist tundma, olime kogu aeg koos. Ma ei töötanud selles filmis kellegi teisega ja see ema-tütre läheduse ja nende eemaldumise ohtude uurimine oli tõeliselt muljetavaldav.

Mida nautisid enda ja Chloë Grace Moretzi suhtes kõige enam?

Chloëga on tore koos olla, ta on armas ja väga suurepärane tüdruk. Ma tunnen tema vastu suurt kiindumust ja me tegime kõvasti tööd, et meie suhe oleks filmis nii ehe ja sidus kui vähegi võimalik. Selle kohutava käitumise juures, mida me filmis näeme, loodad sa, et sul on temaga ehe side. Kuna ma tundsin Chloë vastu seda, mida ma tundsin, oli meil seda sidet kerge leida. Ta on ka üllatavalt küps, kuigi alles teismeline. Töösuhtes on minu meelest ülimalt oluline, et partner tunneks end sinu seltskonnas turvaliselt ja mugavalt, eriti kui see partner on – anna andeks, Chloë – alles laps. Oli äärmiselt tähtis, et ta tunneks ennast mugavalt, ja selles filmis eriti, sest see oli nii äärmuslik.

Julianne Moore ja Chloë Grace Moretz

Julianne Moore ja Chloë Grace Moretz

Mida oskad öelda rolli kohta, mida mängib filmis kiusamine sotsiaalmeedia kaudu? See on selles filmis uus element.

Leian, et see on huvitav, et nii suur osa sotsiaalmeediast on anonüümne. Kui aus olla, siis ma leian, et see on väga ohtlik. Esimene kord, kui see juhtus, võis olla seitsmendas klassis. Inimestel olid märkmikud, mille peale nad kirjutasid “slam book” ning seal oli iga inimese jaoks eraldi lehekülg. Märkmik lasti ringi käima ja inimesed kirjutasid anonüümselt teiste kohta kommentaare. See on tõeliselt ohtlik. Tänapäeval on need koolides keelatud, aga kui mõne koolidirektoriga rääkida, siis nad enamasti on seda kogenud. Koolides, kus ma käisin, olid need keelatud ja alati püüti välja selgitada, kes sellega alustas. Selle lapsega siis räägiti. Aga tõeliselt kummaline on see, et see fenomen on nüüd internetis ja selle all ei kannata üksnes lapsed, vaid ka täiskasvanud. Kõmuleheküljed ja kohad, kuhu inimesed saavad anonüümseid kommentaare jätta – ma ei mõista, miks seda normaalseks peetakse. Loomulikult võib igaüks öelda, mida ta tahab. Ma ei ole sõnavabaduse vastu, olen vaid anonüümsuse vastu. Minu meelest ei ole see inimlik.

Sündmused, mis arenevad Carrie’s, on väga äärmuslikud. Milline oli su enda lapsepõlv?

Sellega võrreldes üsna healoomuline! Aga draamasid tuli ikka ette. Mu poeg on praegu 16-aastane ja mu tütar 11-aastane ja ma muretsen tütre pärast rohkem, sest ta on tüdruk ja mul puudub poisiks olemise kogemus. Ma arvan, et üks, mida me oma lastest tahame, on see, et nad tuleksid koju ja räägiksid, mis neile muret teeb. Kasvõi ainult sellepärast, et see eraldatusetunne on nii kahjulik.

Kas oled kodus range ema?

Noh, mul on time out’idega raskusi. Ma ähvardan kogu aeg: “Nüüd tuleb time out! Tuleb! Tuleb!“ Aga seda on raske läbi viia. Näitlejana põhineb su töö tegelaskuju mõistmisel. Sa ei pea ilmtingimata tema tegudega nõustuma, aga see, kui sa tead, et ta annab enda arvates oma parimat, võimaldab sul teda kehastada.

Julianne Moore filmis "Carrie"

Julianne Moore filmis "Carrie"

Kas sulle meeldivad õudusfilmid?

Jah, ma armastan õudusfilme. Ma armastan seda žanrit. Mulle meeldib, kui mind hirmutatakse, aga Carrie juures on asi selles, et seal on õudusfilmi elemente, aga neil on emotsionaalne baas. Minu arvates  on see kõigil parematel žanrifilmidel.

Mida sa isiklikus elus kardad?

Mulle ei meeldi suusatamine ja mulle ei meeldi sukeldumine, sellised asjad. Ma suusatasin viis aastat. Käisin perega muudkui suusatamas ja korraga teatasin: “Mulle ei meeldi see enam. Ma kardan.” Ma püüdsin seda edasi teha, aga ma ei nautinud seda enam. Ma püüan endiselt sukeldumisega tööd teha. Ma ei sukeldu selleks, et hirmust üle saada. Arvan, et sukeldun pigem sellepärast, et ma tahan ülesannet täita. Tähtis on midagi proovida, ükskõik, kas sa jääd seda tegema või mitte. Elu on lühike, naudi seda, mida teed!

Julianne Moore filmi "Carrie" esilinastusel.

Julianne Moore filmi "Carrie" esilinastusel.

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes