Postitused sildiga ‘moekunstnik’

LVMH auhinna võitis Thomas Tait

30. mai 2014 |  postitas Egle  |  Uudised

Designer-Thomas-Tait1

Tänavune LVMH noore moedisaineri auhinna laureaat on Briti moekunstnik Thomas Tait. Auhind tähendab, et tema moebränd saab 300 tuhande euro suuruse rahasüsti.

Žüriisse kuulusid  Karl Lagerfeld, Nicolas Ghesquière, Marc Jacobs, Riccardo Tisci, Raf Simons, Phoebe Philo,  Kenzo loominguline duo Humberto Leon ja Carol Lim, Delphine Arnault, ja LVMH juhtfiguurid Pierre-Yves Roussel ja Jean-Paul Claverie.

Bookmark and Share

Seljakotid selga!

25. veebruar 2014 |  postitas Egle  |  Mood

Karl Lagerfeld on oma 2014. aasta kevad-suvist valmisriiete kollektsiooni luues teinud seljakotist luksusliku aksessuaari, mis tänu loomingulisele lähenemisele, julgusele, kvaliteedile ja iga detaili viimistlemisele peegeldab Chaneli väärtusi ja ootusi. Seljakotid on saadaval kahes suuruses (pluss veel kolmas versioon, mis on kandekoti kujuline) ning kolmes värvitoonis Chaneli butiikides ja mõneks ajaks ka Colette’i butiigis alates 24. veebruarist kuni 8. märtsini.

Lagerfeld on traditsioonidega mängides seljakotile isikupärase ilme andnud, kaunistades seda graffiti, siltide, värvipritsmete, punutiste, karabiinide ja pagasimärgenditega. „Seal on teatavat kergust ja teatavat huumorit,“ teatab ta.

Kott ise on läbi teinud midagi enamat kui kohandamine. Paksust linasest kangast koti valmimisele kulub vastavalt moemaja põhimõtetele tunde. Iga motiiv on läbi teinud põhjaliku trükiprotseduuri, mis võimaldab erinevaid toone ja värviefekte. Ikoonilised koodid, nagu tepingud, metallist detailid, kahekordne C ripats ja maalitud logo, viitavad nende märgiste päritolule. Pagasimärgendil on kulutatud ilme, sang ja lukuripats on valmistatud kaunist nahast. Käsitsi tehtud punutised on kinnitatud metallist karabiinide külge nagu teismeliste õnneamuletid, lisades kotile originaalsust.

Detailidest õhkub värskust ja kergust, jäädes samas ikkagi šikiks. Nendega tähistatakse loomingulist ja rõõmsat nooruslikkust, mis vastab täielikult Chaneli 2014. aasta kevad-suvise kollektsiooni meeleoludele.

Kotid peegeldavad Karl Lagerfeldi lõputut loomingulisust, sümboliseerides Chaneli luksust ja moodi ühendavat olemust.

© CHANEL© CHANEL© CHANEL

Bookmark and Share

Alasdhair Willise Hunteri kollektsioon

19. veebruar 2014 |  postitas Kärt  |  Mood

Hunteri uue loovjuhi Alasdhair Willise – härra Stella McCartney – esimene kollektsioon on valminud. Ja Inglismaa viimaste aegade rekordsadude keskel on kohe kindlam kõndida – kollektsioon koosneb kvaliteetsetest ja värviküllastest üleriietest, kottidest ja kummisaabastest (sealhulgas kontsaga kummisaabastest).

„Me britid oleme ilmahullud,“ räägib Willis. „Kuid see siin on juba hoopis teine tase.“

2015. aasta kevad/suveks lubab Willis ette võtta festivaliriietuse ja –jalanõud.

Hunter

Bookmark and Share

Eesti disaini päev Viru Keskuses

19. veebruar 2014 |  postitas Kristi  |  Mood

VK_Ehe_eesti_majajuht_746x1056px_EST

Viru Keskus tähistab sel laupäeval, 22. veebruaril, eelolevat Eesti Vabariigi aastapäeva traditsioonilise disainipäevaga Ehe Eesti. Tänavusel disainipäeval tutvustavad oma ehedat ja eestimaist loomingut rida erineva tegevusala disainereid, esindatud on näiteks Britt Samoson illustratsioonidega, k00d lambavillast kudumitega, Andres Labi lipspõlledega, Pavel Sidorenko vanadest vinüülidest kelladega ning paljud teised. Külaliste magusaisu leevendavad Eesti esimene CUPCAKE kohvik ja La Muu jäätisemeistrid.

Disainipäev Ehe Eesti toimus esimest korda 2011. aasta veebruaris, mil muu hulgas esitleti esmakordselt populaarset Tallinn Dollsi presidendi aumärkidest inspireeritud ehtekollektsiooni. Ka eesseisval laupäeval näeb just sel üritusel esmakordselt ilmavalgust Tallinn Dollsi ja illustraator Anneli Akinde koostööprojektina valminud kleitide kollektsioon.

Disainipäeval Ehe Eesti pakuvad seekord oma tooteid 19 disainerit ja disainimeeskonda -  Poeet Design, Andres Labi, Britt Samosoni illustratsioonid, Etnoehe, Vanakaruvalukoda, Eveli Käsitööehted, Rahvusmustrid.ee, Ellu sallid, SUME, Helina Nelis portselan, JOTI KNOT, k00d, Külli-Kerttu Siplane, Lilleliisi mänguasjad, Marilin Sikkal, Marion Isabelle Varik, MTÜ THINK EESTI, Pavel Sidorenko Design, Piret-Eve Kändler, Tallinn Dolls.

MTÜ Think Eesti tutvustab ning müüb disainipäeval erivajadustega inimeste poolt loodud käsitööehteid. Kõik MTÜ Think Eesti pakutavad tooted on ainueksemplarid ning müügist saadud tulu läheb täies mahus käsitööeseme valmistatud puudega inimesele.

Sündmus kestab Viru Keskuse aatriumis laupäeval, 22. veebruaril, kella 12.00 kuni 18.00 ning on kõigile huvilistele tasuta. Ürituse muusikalise kujunduse eest hoolitsevad Eesti Popsi diskorid Erkki Tero ja Janek Murd.

Bookmark and Share

Kadri Kruus avas sõbrapäeval eksklusiivse pop-up stuudio

17. veebruar 2014 |  postitas Kristi  |  Mood

TPP_7106

Sõbrapäeval avas naha- ja kotidisainer Kadri Kruus Tallinna kesklinnas oma uue pop-up stuudio ning esitles eksklusiivset kotiseeriat.

Juba tuttavad ja popid Kadri kotid said Londonis resideeruva kunstniku Meru käe läbi uue ilme ning nii valmisidki erksavärviliste kunstiteostega kaetud aksessuaarid.

Uus kotiseeria Chin Up on mõeldud enesekindlatele ja tugevatele naistele, kes vaatamata raskustele suudavad läbi elu käia püstipäi ning naeratades.

Meru tunnistab: “Ka mind on selline optimismist lähtuv mõtteviis aidanud, eriti Londonis koduigatsust tundes ja üksindustundega võideldes.” Kadri Kruusi sõnul on naise käekott  nagu tugev ja usaldusväärne sõber, kellele saab alati loota ja toetuda. “Meru maaling kotil muudab aksessuaari veelgi personaalsemaks ning annab aimu kotikandja iseloomust ja sisemise “mina” tugevusest,” nendib kotidisainer.

Kuni märtsi lõpuni tegutseb Kadri Kruusi pop-up stuudio aadressil Pärnu mnt 15.

Fotod Toomas Pippar

TPP_6931

TPP_6963

TPP_6991

TPP_7112

TPP_6933

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes