Postitused sildiga ‘moekunstnik’

Guillaume Henry läheb Riccisse

10. oktoober 2014 |  postitas Egle  |  Mood, Uudised

Carveni loovjuhil Guillaume Henry’l on käsil töökohavahetus – temast saab Nina Ricci moemaja uus juht. Henry läheb Riccisse Peter Coppingi asemele, kes peaks lähiajal kinnitama, et temast saab Oscar de la Renta uus loovjuht.

Nina Riccit omava Puigi omanik Ralph Toledano ütleb, et Henry „kunstiline visioon, intuitsioon, intelligents ja karisma“ aitavad moemajal ellu viia „suuri ambitsioone“.

Henry töötas Carvenis viis aastat. Ricci moemajas alustab ta 5. jaanuaril ning näitab oma esimest, 2015. aasta sügis/talve kollektsiooni kuu hiljem.

guillaume_henry_

guillaume_henry_

Bookmark and Share

John Galliano haarab Maison Martin Margielas ohjad

7. oktoober 2014 |  postitas Kärt  |  Ilu, Mood, Seltskond, Uudised

John Galliano on tagasi moemaailmas! Andekast disainerist saab Maison Martin Margiela loovjuht.

„Margiela on valmis uueks karismaatiliseks loominguliseks hingeks,“ ütleb OTB president Renzo Rosso. „John Galliano on üks kõigi aegade kõige suuremaid, vaieldamatumaid talente – unikaalne ja erakordne moelooja, kes on alati moemaailma uuendanud ja sellele väljakutseid esitanud. Ma ootan põnevusega tema naasemist, et ta saaks luua moeunelmaid, mida ainult tema luua oskab. Me soovime, et ta leiaks siin oma uue kodu.“

Galliano näitab oma esimesi moeteoseid jaanuaris Paris Couture Weekil. Tema alluvusse lähevad kõik Margiela kollektsioonid, sealhulgas ready-to-wear.

Gallianole on see esimene suur tööots 2011. aastast saadik, mil ta häbistatuna Diori moemajast vallandati.

John Galliano haarab Maison Martin Margielas ohjad

John Galliano haarab Maison Martin Margielas ohjad

Bookmark and Share

Cara Delevingne’i DKNY kollektsioon

3. oktoober 2014 |  postitas Egle  |  Ilu, Mood, Seltskond, Uudised

Cara Delevingne proovib DKNY egiidi all kätt disainerina. Supermodellil on valminud kollektsioon, mis oleks justkui tema enda garderoobist välja astunud: T-särgid, sviitrid, nabapluusid, kombinesoonid ja mütsid.

„Ma hakkasin DKNY juures tööle kaks aastat tagasi,“ räägib Cara. „Nad on alati minu panust, isiklikku stiili ja ideid toetanud. DKNY on urbanistlik ja uuenduslik, aga eelkõige isikupärane. Nad tõesti austavad veidrust meis kõigis, nii et te võite olla need, kes te olete.“

Kollektsioon on suuremates kaubamajdes, DKNY poodides ja veebipoes saadaval alates 15. oktoobrist.

Cara Delevigne

Cara Delevigne

Bookmark and Share

Nina Ricci kinnitab Peter Coppingi lahkumis

3. oktoober 2014 |  postitas Kärt  |  Mood, Seltskond, Uudised

Peter Copping lahkub Nina Ricci loovjuhi kohalt, kinnitab moemaja esindaja. Kuulda on, et kuum disainer asub tööle Oscar de la Renta juhina, kuid seda pole keegi veel kinnitanud.

Samal ajal on Carveni moemajast lahkumas Henry Guillaume. Kuulujutt räägib, et temast saab Ricci moemaja loovjuht. Ricci esindaja lubab uue juhi nime teatavaks teha „lähitulevikus“.

Nina Ricci kinnitab Peter Coppingi lahkumist

Nina Ricci kinnitab Peter Coppingi lahkumist

Bookmark and Share

LVMH auhinna võitis Thomas Tait

30. mai 2014 |  postitas Egle  |  Uudised

Designer-Thomas-Tait1

Tänavune LVMH noore moedisaineri auhinna laureaat on Briti moekunstnik Thomas Tait. Auhind tähendab, et tema moebränd saab 300 tuhande euro suuruse rahasüsti.

Žüriisse kuulusid  Karl Lagerfeld, Nicolas Ghesquière, Marc Jacobs, Riccardo Tisci, Raf Simons, Phoebe Philo,  Kenzo loominguline duo Humberto Leon ja Carol Lim, Delphine Arnault, ja LVMH juhtfiguurid Pierre-Yves Roussel ja Jean-Paul Claverie.

Bookmark and Share
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes